Mercedes-Benz C-Class (Nr 6445569)

Mercedes-Benz C-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz C-Class W203/S203/CL203 (2000 - 2004) Sedan 4-Puertas
Długość
452 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1650 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1650 kg
Dystans: 2633 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 7 wrz 2020 do 15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.