Mercedes-Benz C-Class (Nr 6456950)

Mercedes-Benz C-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz C-Class W203/S203/CL203 [restyling] (2004 - 2007) Coupe
Długość
434 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1640 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1640 kg
Dystans: 2970 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 10 wrz 2020 do 13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

Od 19 wrz 2020 do 20 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.