Mercedes-Benz C-Class (Nr 6479628)

Waga Sztuk:
Mercedes-Benz C-Class W205/S205/C205 (2014 - 2018) AMG Sedan 4-Drzwiowy
Długość
468 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1730 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1730 kg
Dystans: 977 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Zuid-Holland, Rotterdam

13 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Świebodzice

17 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.