Mercedes-Benz C-Class (Nr 6545809)

Mercedes-Benz C-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz C-Class W204/S204/C204 [restyling] (2011 - 2015) Familiar 5-Puertas
Długość
460 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1795 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1795 kg
Dystans: 1760 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 30 paź 2020 do 6 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 2 lis 2020 do 13 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.