Mercedes-Benz C-Class (Nr 6551149)

Mercedes-Benz C-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz C-Class W205/S205/C205 [restyling] (2018 - 2020) Sedan 4-Puertas
Długość
468 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1665 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1665 kg
Dystans: 7897 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubaj, Dubaj

Od 25 gru 2020 do 25 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Español

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.