Mercedes-Benz C-Class (Nr 6553379)

Mercedes-Benz C-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz C-Class W205/S205/C205 [restyling] (2018 - 2020) Cabriolet 2-Türig
Długość
468 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
140 cm
ok. 1860 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1860 kg
Dystans: 3213 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Duisburg

Od 9 paź 2020 do 16 paź 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Antalya, Antalya

Od 21 paź 2020 do 23 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu pojawia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.