Mercedes-Benz C-Class (Nr 6662455)

Mercedes-Benz C-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz C-Class W202/S202 [restyling] (1997 - 2001) Sedan 4-Puertas
Długość
451 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
142 cm
ok. 1495 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1495 kg
Dystans 2369 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dortmund

Od 17 lis 2020 do 23 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.