Mercedes-Benz C-Class (Nr 7144854)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W205/S205/C205 [restyling] (2018 - 2020) Sedan 4-Doors
Długość
468 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1552 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1552 kg
Dystans
5261 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

19 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Egipt, Prowincja Aleksandria, Aleksandria

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.