Mercedes-Benz C-Class (Nr 7144854)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W205/S205/C205 [restyling] (2018 - 2020) Sedan 4-Doors
Długość
468 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1552 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1552 kg
Dystans
5261 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

19 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Egipt, Prowincja Aleksandria, Aleksandria

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.