Mercedes-Benz C-Class (Nr 7535987)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W205/S205/C205 (2014 - 2018) Sedan 4-Türig
Długość
468 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1587 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1587 kg
Dystans
2280 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Moguncja

Od 19 lip 2021 do 30 sie 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Ηπείρου - Δυτικής Μακεδονίας, Ηγουμενίτσα

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.