(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz C-Class (Nr 7541721)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W205/S205/C205 [restyling] (2018 - 2020) Sedan 4-Puertas
Długość
468 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1552 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1552 kg
Dystans
1372 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

23 mar 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Pachalik De Rabat, Rabat

30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.