(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes-Benz C-Class (Nr 7546670)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W202/S202 [restyling] (1997 - 2001) Sedan 4-Puertas
Długość
451 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
142 cm
ok.
1422 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1422 kg
Dystans
944 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Vitoria-Gasteiz

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.