Mercedes-Benz C-Class (Nr 7574104)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W204/S204/C204 [restyling] (2011 - 2015) AMG Coupe 2-Drzwiowy
Długość
470 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
139 cm
ok.
1717 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1717 kg
Dystans
1638 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 1 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londyn

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.