Mercedes-Benz C-Class (Nr 7595982)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W205/S205/C205 (2014 - 2018) Sedan 4-Doors
Długość
468 cm
Szerokość
181 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1587 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1587 kg
Dystans
2345 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Antwerpia

Od 5 cze 2021 do 8 cze 2021

Adres i termin dostawy

Maroko, Tanger-Tetuan-Al Husajma, Tanger

Od 8 cze 2021 do 10 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.