(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz C-Class (Nr 7603916)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W201 (1982 - 1988) Sedan
Długość
442 cm
Szerokość
167 cm
Wysokość
139 cm
ok.
1165 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1165 kg
Dystans
3433 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Kadyks

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

1 maj 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.