Mercedes-Benz C-Class (Nr 7850123)

Mercedes-Benz C-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz C-Class W204/S204/C204 [restyling] (2011 - 2015) Sedan 4-Puertas
Długość
459 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1602 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1602 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Od 18 wrz 2021 do 18 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 18 paź 2021 do 18 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.