(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes Benz c180 (Nr 5052486)

Mercedes Benz c180

Marka i model:

Mercedes

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 697.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Saksonia-Anhalt, Dessau-Roßlau

Od 9 wrz 2019 do 11 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

Od 9 wrz 2019 do 11 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeśli zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.