Mercedes-Benz CLA-Class (Nr 6480104)

Mercedes-Benz CLA-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz CLA-Class C118 (2019 - 2020) AMG Sedan 4-Puertas
Długość
468 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1750 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1750 kg
Dystans: 1987 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

Od 24 sie 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.