(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz CLA-Class (Nr 6519787)

Mercedes-Benz CLA-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz CLA-Class C117 (2013 - 2016) AMG Sedan 4-Doors
Długość
463 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1585 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1585 kg
Dystans: 2645 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Greater Manchester, Manchester

Od 14 wrz 2020 do 17 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.