Mercedes-Benz CLA-Class (Nr 7086572)

Mercedes-Benz CLA-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz CLA-Class C117 (2013 - 2016) Sedan 4-Türig
Długość
463 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1485 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1485 kg
Dystans
2482 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ettringen

Od 5 kwi 2021 do 18 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Faro District, Faro

Od 19 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się często, kiedy nabywamy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru pojazdu.