Mercedes-Benz CLA-Class (Nr 7563489)

Mercedes-Benz CLA-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz CLA-Class C118 (2019 - 2020) AMG Sedan 4-Puertas
Długość
468 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1572 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1572 kg
Dystans
5570 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Colmenar De Oreja

Od 20 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Ghana, Wielka Akra, Tema

Od 30 kwi 2021 do 30 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru auta.