Mercedes-Benz CLA-Class (Nr 7652463)

Mercedes-Benz CLA-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz CLA-Class C118 (2019 - 2020) AMG Sedan 4-Drzwiowy
Długość
468 cm
Szerokość
183 cm
Wysokość
143 cm
ok.
1572 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1572 kg
Dystans
2967 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

Od 10 cze 2021 do 25 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.