Mercedes-Benz CLC-Class (Nr 6422558)

Mercedes-Benz CLC-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz CLC-Class CL203 [restyling] (2008 - 2011) Coupe
Długość
444 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
140 cm
ok. 1570 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1570 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Bośnia I Hercegowina, Federacja Bośni I Hercegowiny, Sarajewo

Od 23 wrz 2020 do 26 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Teksas, Fort Worth

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.