Mercedes-Benz CLC-Class (Nr 6499573)

Mercedes-Benz CLC-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz CLC-Class CL203 [restyling] (2008 - 2011) Coupe
Długość
444 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
140 cm
ok. 1570 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1570 kg
Dystans: 2090 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Od 1 paź 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się niekiedy, gdy nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru samochodu.