Mercedes-Benz CLC-Class (Nr 6513643)

Mercedes-Benz CLC-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz CLC-Class CL203 [restyling] (2008 - 2011) Coupe
Długość
444 cm
Szerokość
172 cm
Wysokość
140 cm
ok. 1570 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1570 kg
Dystans: 3666 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Canton Of Zug, Baar

Od 4 wrz 2020 do 10 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Puerto Del Rosario

Od 26 paź 2020 do 30 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru pojazdu.