(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz CLK (Nr 5503490)

Mercedes Benz CLK

Marka i model:

mercedes benz CLK

Waga w kg (łączna):

1450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2161.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Wehrbleck

24 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Albatera

29 lut 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.