Mercedes-Benz CLK-Class (Nr 6716748)

Waga Sztuk:
Mercedes-Benz CLK-Class C209/A209 [restyling] (2005 - 2010) Cabriolet 2-Doors
Długość
465 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
141 cm
ok. 1800 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1800 kg
Dystans 2650 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Stoke-On-Trent, Stoke-On-Trent

Od 2 lis 2020 do 24 gru 2020

Adres i termin dostawy

Portugalia, Algarve, Albufeira E Olhos De Água

Od 2 lis 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie może przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.