Mercedes-Benz CLK-Class (Nr 7257262)

Mercedes-Benz CLK-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz CLK-Class C209/A209 [restyling] (2005 - 2010) AMG cabriolet 2-Drzwiowy
Długość
465 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
141 cm
ok.
1875 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1875 kg
Dystans
2283 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Tipperary, Thurles

Od 1 maj 2021 do 5 maj 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Lubicz Dolny

Od 8 maj 2021 do 9 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.