Mercedes-Benz CLK-Class (Nr 7617249)

Mercedes-Benz CLK-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz CLK-Class C209/A209 [restyling] (2005 - 2010) Coupe
Długość
465 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
141 cm
ok.
1612 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1612 kg
Dystans
644 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 9 kwi 2021 do 16 maj 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Parla

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.