Mercedes-Benz CLS-Class (Nr 6435953)

Mercedes-Benz CLS-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz CLS-Class C219 (2004 - 2008) Sedan 4-Puertas
Długość
491 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
140 cm
ok. 1835 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1835 kg
Dystans: 0 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Kolumbia, Antioquia, Medellín

Od 1 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 30 wrz 2020 do 30 paź 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.