Mercedes-Benz CLS-Class (Nr 7573064)

Waga
Sztuk
Mercedes-Benz CLS-Class C219 (2004 - 2008) AMG Sedan 4-Türig
Długość
491 cm
Szerokość
187 cm
Wysokość
138 cm
ok.
1912 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1912 kg
Dystans
264 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

13 maj 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Remscheid

13 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.