(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz E-Class (Nr 6457249)

Mercedes-Benz E-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz E-Class W212/S212/C207/A207 (2009 - 2013) Cabriolet 2-Puertas
Długość
469 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
139 cm
ok. 1820 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1820 kg
Dystans 2852 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 21 wrz 2020 do 25 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 26 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.