Mercedes-Benz E-Class (Nr 6485418)

Mercedes-Benz E-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz E-Class W211/S211 (2002 - 2006) Sedan 4-Doors
Długość
481 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
145 cm
ok. 1790 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1790 kg
Dystans: 1951 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Brema, Bremerhaven

15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Област София-Град, Sofia

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.