Mercedes-Benz E-Class (Nr 6491630)

Waga Sztuk:
Mercedes-Benz E-Class W211/S211 (2002 - 2006) Kombi 5-Drzwiowy
Długość
484 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
149 cm
ok. 1880 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1880 kg
Dystans: 1051 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Neustadt In Holstein

Od 31 sie 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Świętokrzyskie, Starachowice

Od 7 wrz 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru pojazdu.