(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes-Benz E-Class (Nr 6709755)

Waga Sztuk:
Mercedes-Benz E-Class W124 [2th restyling] (1993 - 1997) Sedan
Długość
474 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
143 cm
ok. 1620 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1620 kg
Dystans 781 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

Od 17 paź 2020 do 24 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Łódzkie, Pabianice

Od 17 paź 2020 do 24 paź 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż faktyczna waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.