Mercedes-Benz E-Class (Nr 7109561)

Mercedes-Benz E-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz E-Class W213/S213/C238/A238 (2016 - 2020) Familiar 5-Puertas
Długość
493 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1630 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1630 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

23 sie 2021

Adres i termin dostawy

Brazylia, Bahia, Salvador

30 sie 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.