(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mercedes-Benz E-Class (Nr 7230963)

Mercedes-Benz E-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz E-Class W123 (1975 - 1986) Coupe 2-Drzwiowy
Długość
476 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
139 cm
ok.
1500 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1500 kg
Dystans
1475 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Toscana, Firenze

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu auta

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.