(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz E-Class (Nr 7507983)

Mercedes-Benz E-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz E-Class W213/S213/C238/A238 (2016 - 2020) Sedan 4-Doors
Długość
492 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1765 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1765 kg
Dystans
2262 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

30 mar 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.