(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz E-Class (Nr 7527449)

Mercedes-Benz E-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz E-Class W211/S211 (2002 - 2006) Kombi 5-Türig
Długość
485 cm
Szerokość
182 cm
Wysokość
149 cm
ok.
1750 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1750 kg
Dystans
5263 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 7 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Egipt, Prowincja Aleksandria, Aleksandria

Od 1 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.