Mercedes-Benz E-Class (Nr 7542544)

Mercedes-Benz E-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz E-Class W124 (1984 - 1989) Sedan 4-Türig
Długość
474 cm
Szerokość
174 cm
Wysokość
145 cm
ok.
1415 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1415 kg
Dystans
1554 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Albania, Vlorë, Saranda

23 lip 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

23 lip 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.