Mercedes-Benz E-Class (Nr 7576038)

Mercedes-Benz E-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz E-Class W213/S213/C238/A238 (2016 - 2020) Sedan 4-Türig
Długość
492 cm
Szerokość
185 cm
Wysokość
146 cm
ok.
1765 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1765 kg
Dystans
2186 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 12 lip 2021 do 18 lip 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Stambuł, Stambuł

18 lip 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się często, gdy kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.