Mercedes-Benz E-Class (Nr 7608801)

Mercedes-Benz E-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz E-Class W213/S213/C238/A238 (2016 - 2020) AMG Sedan 4-Puertas
Długość
499 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
144 cm
ok.
1892 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1892 kg
Dystans
3389 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Alacant / Alicante

Od 9 sie 2021 do 29 maj 2022

Adres i termin dostawy

Norwegia, Hordaland, Bergen

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.