(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz G 300 GD (Nr 6244692)

Marka i model:

Mercedes-Benz G 300 GD

Waga w kg (łączna):

2200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1062.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Uffenheim

Od 27 cze 2020 do 22 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

29 lip 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.