(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz G-Class (Nr 6479271)

Mercedes-Benz G-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz G-Class W463 [2th restyling] (2012 - 2015) SUV 5-Drzwiowy
Długość
466 cm
Szerokość
205 cm
Wysokość
195 cm
ok. 2570 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2570 kg
Dystans: 3345 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Portugalia, Lizbona, Cascais

Od 31 sie 2020 do 6 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Od 31 sie 2020 do 13 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, że faktyczna masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.