Mercedes-Benz G-Class (Nr 7200429)

Mercedes-Benz G-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz G-Class W463 [3th restyling] (2015 - 2018) AMG SUV 5-Puertas
Długość
466 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
195 cm
ok.
2565 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2565 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 25 lut 2021 do 20 sie 2021

Adres i termin dostawy

Kanada, Nowa Szkocja, Halifax

Od 27 lut 2021 do 30 wrz 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się niekiedy, gdy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.