(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz G-Class (Nr 7589744)

Mercedes-Benz G-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz G-Class W463 [restyling] (2008 - 2012) SUV 5-Drzwiowy
Długość
468 cm
Szerokość
176 cm
Wysokość
193 cm
ok.
2440 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2440 kg
Dystans
1023 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Estonia, Harjumaa, Tallin

1 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Wąbrzeźno

30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła auta należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.