Mercedes Benz G Klasse (Nr 7409086)

Mercedes Benz G Klasse
Waga
Sztuk
Mercedes Benz G Klasse
Długość
100 cm
ok.
100 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
100 kg
Dystans
2903 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

18 cze 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Afyonkarahisar, Afyonkarahisar

23 cze 2021


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru samochodu.