(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz GLA-Class (Nr 7587074)

Mercedes-Benz GLA-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz GLA-Class X156 [restyling] (2017 - 2020) AMG crossover 5-Türig
Długość
442 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
148 cm
ok.
1510 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1510 kg
Dystans
1526 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Stuttgart

Od 31 mar 2021 do 30 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Tunezja, Gubernatorstwo Tunis, Tunis

30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu samochodu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.