(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes-Benz GLB-Class (Nr 6443759)

Mercedes-Benz GLB-Class
Waga Sztuk:
Mercedes-Benz GLC-Class X253/C253 [restyling] (2019 - 2020) Crossover
Długość
465 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
163 cm
ok. 2125 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2125 kg
Dystans: 1995 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Wesel

Od 31 sie 2020 do 5 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Bułgaria, Sofia-City, Sofia

Od 6 wrz 2020 do 16 wrz 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.