Mercedes-Benz GLC-Class (Nr 7877295)

Mercedes-Benz GLC-Class
Waga
Sztuk
Mercedes-Benz GLC-Class X253/C253 (2015 - 2020) Crossover 5-Doors
Długość
465 cm
Szerokość
189 cm
Wysokość
163 cm
ok.
1880 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1880 kg
Dystans
4757 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 3 paź 2021 do 5 gru 2021

Adres i termin dostawy

Egipt, Kair, Kair

Od 7 lis 2021 do 31 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu uwidacznia się często, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.