(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mercedes Benz L 409 (Nr 5729547)

Mercedes Benz L 409

Marka i model:

Mercedes Benz L 409

Waga w kg (łączna):

2995.00

Budżet zlecenia [€]:

10

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

128561

Dystans: 1044.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, El Palmar

14 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Vinebre

Od 14 lut 2020 do 15 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.